Zalety Morza Śródziemnego

Morze Śródziemne to morze międzykontynentalne leżące pomiędzy Europą, Afryką i Azją, o powierzchni około 2,5 mln km². To śródlądowe morze jako jedyne na świecie otoczone jest lądami należącymi do trzech części świata.

Już przed tysiącami lat kwitła tu kultura i nauka, rozwijało się rolnictwo, rzemiosło, handel i żegluga. Na obszarze tym pozostały bogate pamiątki starych cywilizacji – pojedyncze zabytki i całe miasta.

Wspólną cechą tych państw, poza dostępem do morza, jest klimat i roślinność śródziemnomorska. Akwen ten stanowi dzisiaj nie tylko ogromne znaczenie w dziedzinie gospodarki europejskiej i światowej, ale przede wszystkim ma ogromne znaczenie turystyczne, zwłaszcza dla takich państw jak: Grecja, Turcja czy Włochy.

Jest to Morze bardzo ciepłe, gdyż leży ono w strefie podzwrotnikowej. Lata tam są długie i gorące przez ponad pół roku, dlatego też można się tam wybrać również po sezonie letnim, gdyż ceny wtedy są diametralnie niższe.

Uroku dodaje także niesamowity krajobraz i roślinność. Wakacje nad Morzem Śródziemnym stanowią jedną z najlepszych form spędzenia letnich wakacji.

www.suldus.pl