W szkole też jest psycholog

https://www.jakanie.com.pl/

W szkole dochodzi do różnych sytuacji. Czasami pojawiają się szykany ze strony kolegów z klasy, innym razem może dojść problem z przystosowaniem się do zasad jakie panują w tej instytucji. Dodatkowo w niektórych przypadkach może się okazać, że problemy z domu przynoszone są do szkoły, co powoduje, że do tej pory spokojny i dobrze uczący się uczeń zaczyna popadać w konflikty z nauczycielami czy kolegami, a jego oceny znacznie się pogarszają. Dlatego też tak ważne jest to, aby w każdej szkole znajdował się psycholog kliniczny online, który będzie miał swój gabinet i będzie miał czas, aby pomóc dziecku, które tej pomocy będzie potrzebowało.

Łatwy dostęp

Niezwykle ważne jest to, aby każdy uczeń miał łatwy dostęp do psychologa szkolnego. To oznacza, że powinna być możliwość skorzystania z jego pomocy zawsze, gdy tylko pojawi się taka potrzeba. Dlatego też, psycholog szkolny powinien być na miejscu przez cały czas, tak by mógł odpowiedzieć na potrzeby uczniów. Czasami mogą oni przychodzić z bardzo poważnymi sprawami, które będą wymagały odpowiedniego rozeznania i postępowania.

Czasem może chodzić o zwyczajną rozmowę, która pomoże poukładać wszystko w głowie, spojrzeć na pewne sprawy z innej perspektywy.

Niezbędne wyczucie

Przy tego typu spotkaniach jakie odbywa psycholog szkolny, niezwykłe jest wyczucie i w miarę możliwości zachowanie anonimowości. Może się okazać, że jacyś uczniowie nie będą chcieli przychodzić po pomoc do takiego psychologa, bo będą się obawiali, że inni uczniowie będą z nich drwić. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie takiego gabinetu, tak aby istniała możliwość przyjść do niego w taki sposób, aby jak najmniej rzucać się w oczy.

Dodatkowo takiego psychologa również obowiązują różnego rodzaju wytyczne i powinien się do nich stosować, tak aby uczeń, który jednak zdecyduje się na taką rozmowę wiedział, że to co powie podczas takiej rozmowy, bez jego wiedzy nie wyjdzie poza gabinet psychologa szkolnego. Warto sprawdzić czy w naszej szkole jest psycholog i gdzie znajduje się jego gabinet. Im większe zaufanie będą mieli do niego uczniowie, tym chętniej będą do niego przychodzić, aby prosić o radę i pomoc. Czasami zwyczajna rozmowa może dać bardzo wiele.

www.korespondentdrogowy.pl