Włochy jak ze snu

www.mckis.pl

Trudno rozważać europejskie destynacje wakacyjnych wojaży i pominąć Włochy. O wspaniałej kulturze i historii tego kraju można pisać sporo. Jest on również celem turystów z całego świata i to za sprawą różnych czynników.

Magnesem jest oczywiście włoska stolica. Rzym, zwany Wiecznym Miastem, to światowe centrum katolicyzmu, siedziba Ojca Świętego. To też ośrodek kulturalny i biznesowy o globalnym znaczeniu.

W tym mieście można się zakochać i to dozgonną miłością. Pamiętajmy jednak, że we Włoszech są też nieco spokojniejsze miejsca, które wybornie nadają się na spędzenie w nich letniego urlopu. Z pewnością dobrym pomysłem jest poznanie bliżej włoskich wysp, które od wieków przyciągają gości.

Bodaj najbardziej znaną i cenioną jest Sycylia. Tam można doskonale wypocząć, ale też posłuchać licznych opowieści o sycylijskiej mafii, która przez całe dekady budziła postrach w całym kraju. Dziś jest bardziej historią niż rzeczywistością, jednakże działa na ludzką wyobraźnię i ściąga niemałą grupę turystów, których urzekł swego czasu „Ojciec Chrzestny” Coppoli.

Jeżeli chcesz się poczuć jak we Włoszech sprawdź ofertę frontiera.pl i przenieść się z nami tam już dziś