Polacy nie gęsi, swoje wyspy mają

noclegi Mrzeżyno kajaki piława

Dużo miejsca poświęciliśmy zagranicznym wyspom i miejscom, w których pełno pokus turystycznych. Powinniśmy jednak pamiętać o tym, że tu na miejscu, w Polsce, także mamy się czym pochwalić. Jeśli komuś zależy na tym, by odwiedzić prawdziwą wyspę niekoniecznie musi wyjeżdżać za granicę.

Tuż obok Bałtyku, obok granicy z Niemcami znajduje się słynny Wolin. Jest to wyspa, która od lat przyciąga turystów i stanowi niebanalną atrakcję. Po pierwsze z racji swoich uwarunkowań naturalnych, które są doprawdy urokliwe, a po drugie z racji wydarzeń, które każdego roku mają tam miejsce.

Otóż właśnie na Wolinie odbywa się w każde wakacje kultowy w pewnych kręgach festiwal Wikingów. Przyjeżdżają na niego fani nordyckiej kultury z całego świata, którzy dążą do odtworzenia w wolińskich warunkach autentycznego świata wikingów sprzed wielu wieków. Oprócz pokazów kultury, rzemiosła i sposobów codziennego życia organizowane są też widowiskowe inscenizacje bitew oraz pojedynków, na które goście patrzą z wielkim uznaniem.

www.rzgraf.com.pl