Plaża plaży nierówna

www.stnicholaseklutna.org

Wielu z nas chętnie spędza urlop nad wodą. Chłodne kąpiele podczas upalnych dni mogą okazać się niezastąpioną rozrywką.

Niestety, nieumiejętne korzystanie z dobrodziejstw różnego rodzaju kąpielisk może okazać się zgubne. Wbrew pozorom nieszczęście może spotkać również osobę, która potrafi doskonale pływać.

Jeśli masz zamiar spędzić urlop nad jeziorem, rozejrzyj się w poszukiwaniu strzeżonego kąpieliska. Obecność ratownika powinna zagwarantować tobie oraz twojej rodzinie większe bezpieczeństwo.

Może też być istotna, gdy gościsz w nieznanym ci miejscu – obecność ratownika oznacza, że kąpielisko zostało starannie przygotowane i nie natkniesz się na niebezpieczne, podwodne niespodzianki. Również wywieszana przez ratownika biała flaga pozwoli ci upewnić się, że warunki atmosferyczne sprzyjają kąpielom.

Nawet jeżeli spędzasz wakacje korzystając z uroków strzeżonego kąpieliska, nigdy nie zapominaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Szczególnie uważaj na swoje dzieci i nie zapominaj, że ratownik nie ma obowiązku pilnowania wszystkich kąpiących się maluchów.

Zawsze lepiej nie dopuścić do sytuacji zagrożenia, niż wzbogacić swoje doświadczenia o mrożące krew w żyłach wspomnienia.