Zrzuć ciężar z ramion

szkola-masazu.com.pl Psychoterapia Poznań

Jest grupa ludzi, którzy pomimo wielu możliwości wyjścia z problemów lubi się umartwiać. Jest to problem nierzadki oraz dotyczy właściwie każdej grupy wiekowej i płci. Taka postawa cierpiętnika nie tylko pogłębia utrapienie ale także powoduje fizyczne osłabienie i zwiększa podatność na choroby szczególnie te autoagresywne.

Takie zachowanie destrukcyjnie wpływa także na najbliższe otoczenie, w którym osoba sukcesywnie się zamartwiająca najczęściej przebywa. Czasami to kwestia wychowania, czasami wpływu otoczenia a czasem innych przyczyn takich destrukcyjnych mechanizmów zachowań. Da się jednak nad tym pracować i im szybciej taka osoba to sobie uświadomi i zacznie z tym walczyć tym lepiej dla wszystkich.

Często jednak ludzie z takimi problemami kompletnie nie widzą tego problemu pogłębiając go coraz bardziej. Jeżeli nikt z otoczenia nie jest w stanie na nie wpłynąć to samozniszczenie i psychiczne okaleczanie się będzie postępować. Nie tak łatwo zrzucić cały ciężar z dnia na dzień jednak zmiana myślenia i odpowiednie działania mogą niesamowicie pomóc w odzyskaniu radości z życia.

www.tynkiposadzkifranke.pl