Taniec dobry na wszystko

www.gok-psary.pl Znajdź psychologa w Poznaniu na www.pomocnia-poznan.pl

Taniec to forma ruchu znana od zarania dziejów. Człowiek w tańczy dla przyjemności, zawodowo, sportu, rekreacyjnie albo dla relaksu. Jest to jedna z najbardziej naturalnych i ogólnorozwojowych form ruchu fizycznego.

Wpływa korzystnie na organizm, który wykorzystuje podczas niego większość mięśni. Dobrze także wpływa na psychikę, redukuje stres, zwiększa wydzielanie hormonu szczęścia a także pobudza krążenie, dotlenienie ciała i poprawia ruchomość stawów. Terapeutyczne formy tańca znane są i powszechnie stosowane już od dawna.

Leczy się niemi nie tylko schorzenia natury psychicznej, ale także rozwojowe, układu ruchowego i w przypadkach otyłości. Zaleca się tą formę ruchu także osobom w podeszłym wieku, ze względu na jej łagodność ruchu i bezpieczeństwo. Małe jest zagrożenie urazów i kontuzji podczas spokojnych pląsów do muzyki.

Korzystny wpływ na redukcję stresu, różnorodność stylów, brak specjalnego sprzętu, bo tańczyć można praktycznie wszędzie bez specjalnej odzieży to kolejne zalety tej formy ruchu.

www.burnarj.pl