Taniec dobry na wszystko

www.gok-psary.pl

Taniec to forma ruchu znana od zarania dziejów. Człowiek w tańczy dla przyjemności, zawodowo, sportu, rekreacyjnie albo dla relaksu. Jest to jedna z najbardziej naturalnych i ogólnorozwojowych form ruchu fizycznego.

Wpływa korzystnie na organizm, który wykorzystuje podczas niego większość mięśni. Dobrze także wpływa na psychikę, redukuje stres, zwiększa wydzielanie hormonu szczęścia a także pobudza krążenie, dotlenienie ciała i poprawia ruchomość stawów. Terapeutyczne formy tańca znane są i powszechnie stosowane już od dawna.

Leczy się niemi nie tylko schorzenia natury psychicznej, ale także rozwojowe, układu ruchowego i w przypadkach otyłości. Zaleca się tą formę ruchu także osobom w podeszłym wieku, ze względu na jej łagodność ruchu i bezpieczeństwo. Małe jest zagrożenie urazów i kontuzji podczas spokojnych pląsów do muzyki.

Korzystny wpływ na redukcję stresu, różnorodność stylów, brak specjalnego sprzętu, bo tańczyć można praktycznie wszędzie bez specjalnej odzieży to kolejne zalety tej formy ruchu.