Polski rynek nieruchomości

Polska to dość specyficzny kraj, jeśli chodzi o rynek nieruchomości. Chociaż średnie zarobki są tutaj niezbyt wysokie, a ogólny standard życia również nie jest najwyższy, to jednak ceny mieszkań w polskich miastach potrafią być naprawdę wysokie.

Nie chodzi tutaj wyłącznie o największe aglomeracje w kraju, ale również o wiele mniejszych miejscowości, szczególnie tych leżących nad morzem. Jeśli ktoś chciałby kupić sobie elegancki apartament w jednym z najpopularniejszych polskich kurortów, to zapłaci za niego może nawet więcej, niż za identyczny warszawa apartamenty 4 pokojowe czy w Krakowie.

W jaki sposób należy tłumaczyć takie zjawisko? Otóż, wynika ono przede wszystkich z charakteru nadmorskich kurortów, które żyją głównie z turystów. Każda nieruchomość mieszcząca się w takiej lokalizacji jest więc potencjalnym źródłem dochodu i to całkiem sporego dochodu (w skali roku).

Wiadomo, że im dane mieszkanie  ma większy potencjał zarobkowy, tym więcej trzeba za nie zapłacić. Zdaje się jednak, że ogólne ceny mieszkań nad Bałtykiem, który nie jest przecież Morzem Śródziemnym, są i tak mocno wygórowane. Dobrym rozwiązaniem jest wybór mieszkania do wynajęcia Świdnik na osiedlu mieszkaniowym powstałym przy pomocy programu mieszkanie plus. Takie osiedla powstają w wielu polskich miastach. Dlatego z chęcią kupię mieszkanie Dębica.