Medytacja

gotowe materiały logopedyczne

Jednym z najlepszych sposobów radzenia sobie z życiem codziennym, zawodowym i prywatnym jest medytacja. To bardzo efektywny sposób na redukcję stresu, złych emocji i dotarcia do wnętrza samego siebie.

Regularna praca na swoim umysłem pozwala uodpornić się na przytłaczające sytuacje, jasno myśleć w ciężkich warunkach i odnosić sukcesy. Wiele osób, które osiągnęły w życiu zamierzone cele, zawdzięcza to właśnie codziennej pracy nad sobą i medytacji.

Są dzięki temu spokojniejsze, pewne siebie i odporniejsze na stres i ewentualnie poniesione porażki. Medytowanie, kiedy jest świadome i poprawnie wykonywane potrafi także zredukować stres fizycznie z naszego ciała.

Kontrola nad oddechem nie tylko koi nerwy i pozwala na głębokie przemyślenia, ale także rozluźnia mięśnie, poprawia dotlenienie i ukrwienie organizmu a także wzmacnia odporność. Takie przebywanie z samym sobą jest nie tylko zdrowe, ale także pozwala obronić się przez szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi tego świata, które na nas spadają każdego dnia.

www.wirusy.org.pl