Jak się bezpiecznie opalać?

www.caparolcolorhouse.pl mapy-navi.com.pl

Kąpiele słoneczne to jedna z wielu popularnych, urlopowych przyjemności. Wiele osób uważa, że skóra muśnięta słońcem nabiera niepowtarzalnego uroku.

Jednak aby nadać naszemu ciału przyjemny kolor, a jednocześnie uniknąć oparzeń, warto poznać zasady bezpiecznego opalania. Przede wszystkim unikaj przebywania na słońcu w szczytowych godzinach.

Często wydaje nam się, że jeśli położymy się na plaży w samo południe, opalimy się znacznie szybciej i skuteczniej. Nic bardziej mylnego.

Bezmyślne wystawianie skóry na promienie słoneczne może spowodować bolesne poparzenia. Unikaj słońca między godziną dziesiątą a trzynastą.

Jeśli masz pod opieką malucha, zadbaj o to, by nie narażać go na promieniowanie słoneczne nawet do piętnastej. Nigdy nie zapominaj o dokładnym pokryciu ciała kremem z filtrem.

Najlepiej jest powtarzać smarowanie co dwie godziny oraz za każdym razem, gdy wyjdziesz z wody, niezależnie od tego, czy używasz środków wodoodpornych, czy nie. Czasami wydaje nam się, że jeśli przebywamy w cieniu, to nie jest to konieczne.

Jednak promienie słoneczne mogą odbijać się od piasku lub wody i powodować oparzenia nawet wtedy, gdy wydaje nam się, że nie narażamy się bezpośrednio na promieniowanie.