Apartamenty na Cyprze

Wczasy na Cyprze to gwarancja wspaniałego wyjazdu. Cypr jest obok Sycylii i Sardynii jedną z największych wysp Morza Śródziemnego.

Z historycznej przeszłości wyspy pozostały bizantyjskie kościoły i klasztory, zamki krzyżackie i rzymskie teatry. Cypr przyciąga co roku rzesze turystów z całego świata chcących wypocząć i zrelaksować się na piaszczystych plażach ciągnących się tu kilometrami.

Ulubione i najbardziej znane to Agia Napa we wschodniej części wyspy, Nissi Beach oraz Protaras. Klimat Cypru charakteryzuje się gorącymi i suchymi latami o temperaturach w granicach 40 stopni Celsjusza.

Wyspa oferuje rocznie średnio 320 ciepłych i słonecznych dni, opady deszczu są tu rzadkością. Zimy są raczej łagodne i wilgotne.

Ceny apartamentów różnią się w zależności czy zdecydujemy się na wczasy na Cyprze Północnym czy Południowym. W przypadku Cypru Południowego ceny za wynajem apartamentu wynoszą od 1000 do nieco ponad 2000 złotych.

Cypr Północny jest zdecydowanie droższą opcją, gdyż tam ceny apartamentów sięgają 3000 a nawet 4000 złotych za tydzień. Natomiast chcąc kupić apartament musimy przygotować się na koszty rzędu 200-400 tys.

euro.

hotel Lublin