Jaki jest przebieg schizofrenii?

ośrodki leczenia alkoholików lublin https://pomocnia-poznan.pl

W chwili obecnej w samej Polsce ze schizofrenią zmaga się około czterystu tysięcy osób. Jest to dość znana choroba umysłowa, która według specjalistów ze Światowej Organizacji Zdrowia charakteryzuje się zaburzeniami postrzegania siebie oraz otoczenia, a także myślenia i odczuwania emocji.

Warto jednak wiedzieć, że nie istnieje definicja przebiegu schizofrenii. W naukowym świecie funkcjonują hipotezy, w myśl których rodzajów tego schorzenia może być tyle samo, co chorych.

Specjaliści dzielą objawy schizofrenii na pozytywne oraz negatywne. Wśród tych pierwszych wyróżnimy między innymi zachowania wytwórcze, czyli na przykład urojenia czy omamy.

W drugiej grupie zaś znajdą się wszystkie symptomy związane z zanikiem wybranych zdolności, na przykład utrata chęci do życia czy wypalenie emocjonalne. Osoba cierpiąca na schizofrenię zwykle posiada irracjonalne poglądy i przekonania, które z jego punktu widzenia wydają się całkowicie sensowne i rzeczywiste.

Przez wzgląd na różnorodny przebieg schizofrenii, czasami trudno powiedzieć, że jest to jedna choroba. Istnieje pogląd, który mówi o tym, że wszystkie dolegliwości tego typu powinno określać się mianem psychoz schizofrenicznych.

www.profilaktycznie.net.pl