Foteliki samochodowe

hotele we Wrocławiu - e-turysta

Bezpieczeństwo to podstawa – niemal każdy z nas zgodzi się z tym stwierdzeniem. Kiedy wybieramy się na rodzinne wakacje, warto pamiętać o tym, że najmłodsi członkowie naszej rodziny powinni zostać potraktowani w specjalny sposób. Nie zapominajmy, jak ważny jest wybór odpowiedniego fotelika samochodowego.

Najważniejszym kryterium w wyborze tego typu sprzętu jest waga dziecka. To właśnie nią powinniśmy się kierować, jeśli ciężar naszej pociechy nie mieści się w przedziale wagowym odpowiednim dla jego wieku. Niemowlęta powinny być przewożone w fotelikach w kształcie kołyski.

Kiedy maluch przekroczy wagę dziewięciu kilogramów lub gdy zacznie samodzielnie siedzieć, czas zainwestować w fotelik umożliwiający siedzenie. Wtedy też ciekawe świata dziecko może łatwiej rozglądać się w trakcie podróży. Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się zamontować dziecięcy fotelik na przednim siedzeniu, musisz koniecznie wyłączyć poduszki powietrzne. Dla wygody dziecka warto także zainwestować w kocyk minky sowy.

W tej sytuacji zaleca się także ustawienie siedziska tyłem do kierunku jazdy. Aby zadbać o bezpieczeństwo swojej pociechy, nigdy nie kupuj fotelików z drugiej ręki. Dzięki temu uzyskasz pewność, że sprzęt jest objęty gwarancją i nie brał udziału w wypadku.

Co więcej, profesjonalne doradztwo oferowane w sklepie może okazać się bardzo przydatne.