Co musi znaleźć się w samochodzie?

BiletyBilety.pl

Aby móc bezpiecznie podróżować, konieczne jest odpowiednie przygotowanie środka transportu. Nie mamy wpływu na to, jakim samolotem polecimy, jednak jeśli planujemy wybrać się na wycieczkę samochodem, mamy obowiązek zadbać o jego odpowiednie wyposażenie.

Często jednak nie mamy pojęcia, co tak naprawdę powinno się w nim znaleźć. W świetle prawa w każdym aucie niezbędne jest przewożenie trójkąta ostrzegawczego oraz sprawnej gaśnicy, o zawartości środka gaśniczego nie mniejszej niż kilogram.

Jeśli podczas kontroli okaże się, że pojazd nie jest wyposażony w te elementy, kierowca może otrzymać mandat. Warto jednak wozić je ze sobą nie tylko po to, aby uniknąć ewentualnej kary, ale również ze względów bezpieczeństwa.

Warto jednak zaopatrzyć swój pojazd również w niektóre przedmioty, które nie są uznawane za niezbędne. Wśród nich powinien znaleźć się komplet narzędzi, a także odblaskowa kamizelka.

Taki zestaw ułatwi nam dokonanie drobnych napraw w aucie. Przydatne mogą okazać się też żarówki.

Nigdy nie wiemy, w którym momencie przepali nam się któreś ze świateł. Natychmiastowa wymiana zużytego elementu nie tylko zwiększy nasze bezpieczeństwo na drodze, ale także pozwoli uniknąć mandatu.

Dodatkowo w samochodzie powinien znaleźć się wideorejestrator 2 kamery