A może urlop w sanotorium?

Wielu wczasowiczom wydaje się, że do sanatorium wybierają się tylko osoby starsze lub niepełnosprawne. Nic bardziej mylnego. Często na pobyt właśnie w sanatorium decydują się osoby, które chcą zadbać o swoje zdrowie, bo urlop to jedyny moment kiedy można poświęcić sobie nieco więcej czasu niż zwykle, przebadać się i zadać o kondycję naszego ciała i ducha. Tego typu ośrodki oferują swoim kuracjuszom urlop z kwaterunkiem, pełnym wyżywieniem i pakietem zabiegów leczniczych.

Zazwyczaj urlopowicze mają zapewnioną konsultację lekarską i całodobową opiekę lekarzy. Mogą uczęszczać na zajęcia gimnastyczne pod okiem wykwalifikowanych rehabilitantów, a także na masaże. W ofercie znajdują się różne formy aktywnego wypoczynku, a ponadto można skorzystać z zabiegów odnowy biologicznej. Często nadmorskie sanatoria oferują także posiłki, które sa zgodne z dietą wcześniej ustaloną na konsultacji z lekarzem.

Kołobrzeg, Ustronie Morskie, Świnoujście – to tylko niektóre z miejscowości nadmorskich, gdzie można wypocząć w sanatoriach.

choroby-narzadow-zmyslu.faktymity.com.pl