Skacz z głową

Wypoczynek nad jeziorem jest raczej spokojnym sposobem spędzania urlopu. Niestety, niektórym, w szczególności młodym ludziom, takie słodkie lenistwo czasami nie wystarcza. Wtedy też zaczynają szukać ciekawych rozrywek, by urozmaicić sobie czas.

Jedną z często wybieranych są tutaj skoki do wody. Od wielu lat w okresie letnim w mediach pojawiają się kampanie, które mają ostrzegać o niebezpieczeństwach, jakie mogą nieść ze sobą takie zabawy. Pomimo tego co roku wydarzają się nieszczęśliwe wypadki, spowodowane lekkomyślnością wodnych skoczków.

Największe zagrożenie stanowią w tej sytuacji nieznane zbiorniki wodne, a nie da się ukryć, że urlopy najczęściej spędzamy w obcych miejscach. Jeśli koniecznie chcesz wskoczyć do wody, koniecznie sprawdź jej głębokość oraz jakoś podłoża. Ukryte pod taflą wody słupy czy pręty mogą spowodować kalectwo, a nawet śmierć.

Najpoważniejsze zagrożenie stanowią nieudane skoki „na główkę”. Wtedy też najbardziej narażona jest głowa i kręgosłup, których urazy są wyjątkowo niebezpieczne. Jeśli bardzo zależy ci na tym, by zabawić się w skakanie, postaraj się zrobić to w mniej ryzykownej pozycji.

http://zbiorstal.pl/produkty/zbiorniki-hydroforowe

Również dostarczysz sobie rozrywki, ale bez narażania zdrowia.