Materiały budowlane – cegły

przewód giętki gazowy

Cegły to materiały budowlane, które można zakupić na różnych ogłoszenia materiały budowlane, są znane ludziom od starożytności, które przez wieki poddawane są nieustannym ulepszeniom. Pierwsze suszono na słońcu, a obecnie wykorzystujemy do ich stworzenia maszyny w fabrykach. Domy z cegieł dominowały w Babilonii, potem doceniono ten budulec w średniowieczu i renesansie. Natomiast teraz coraz rzadziej decydujemy się na jego użycie do budowy ścian rodzinnych domów.

Ponieważ nastała moda na domy drewniane. Jednakże zanim podejmiemy ostateczną decyzje warto zapoznać się z wadami i zaletami opisywanego materiału budowlanego. Być może okaże się dla nas idealnym.

Plusy i minusy cegły

Zdecydowanym plusem domów wykonanych z zastosowaniem cegieł jest sprzyjający ludzkiemu organizmowi klimat pomieszczeń.

Podstawowym budulcem, który składa się na cegłę jest glina. To dzięki niej w pokojach ceglanego mieszkania czujemy się dobrze. Poza tym materiał ten zapewnia doskonałą izolacje termiczną. W budynkach bardzo rzadko jest zbyt zimno lub zbyt ciepło.

Troszcząc się o akustykę, warto wybrać cegły. Bardzo dobrze izolują oprócz temperatury również dźwięki. Dodatkowo budulec ten nie ulega szybkiemu zniszczeniu przez warunki atmosferyczne czy upływający czas. Nic dziwnego, że budowle powstałe w średniowieczu zachowują się po dzień dzisiejszy.

Do wad cegły należy jej nie mała cena. To znacznie droższe rozwiązanie niż bloki betonowe czy drewno. Kolejnym minusem jest waga. Ciężkie cegły mogą być kłopotliwe, gdy wykonamy z ich użyciem stropy.

W czasie budowy przysporzą sporego wysiłku ekipie budowlanej i nie będą z łatwością transportowane. .