Kuszący urok nadmorskich miejscowości

darłowo apartamenty

Wiadomo, że urokliwe nadmorskie miejscowości są miejscami, które często odwiedzają turyści. Z pewnością, są to też bardzo atrakcyjne lokalizacje, jeśli chodzi o osiedlanie się na stałe.

Bliskość morza, spokój poza sezonem i złoty piasek pięknych polskich plaż to ogromne atuty, które mogą skusić niejedną osobę. Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na to, żeby zamieszkać w bezpośrednim sąsiedztwie morza, a już z pewnością nie na terenie najpopularniejszych polskich kurortów.

Przykładowo za metr kwadratowy mieszkania w Juracie trzeba średnio zapłacić ponad piętnaście tysięcy złotych, czyli mniej więcej dwa razy więcej niż w Krakowie. Owszem, średnie ceny są mocno windowane przez nowopowstałe luksusowe apartamenty, których coraz więcej pojawia się nad Bałtykiem, jednak nawet biorąc to pod uwagę trzeba przyznać, że mieszkania nad morzem są piekielnie drogie.

Dlatego są to też inwestycje zarezerwowane dla najbogatszych Polaków oraz obcokrajowców, którzy coraz chętniej nabywają nieruchomości w naszym kraju.