Czy warto jechać autokarem?

https://www.biletybilety.pl

Środek transportu to kolejny istotny wątek, który należy brać pod uwagę przy planowaniu wakacji. Generalnie biura podróży w ramach swoich ofert proponują wycieczki, na które albo lecimy samolotem, albo jedziemy autokarem. Ta druga opcja jest zazwyczaj tańsza, ale też mniej wygodna. Jeśli, dajmy na to, mamy jechać do Grecji lub do Hiszpanii, to czeka nas wielogodzinna eskapada.

To naprawdę męczące, zwłaszcza dla dzieci oraz osób starszych, więc trzeba się dokładnie zastanowić, czy opłaca nam się zaoszczędzić kilkaset złotych i męczyć się w obie strony. Jazda autokarem z reguły jest wliczana w czas pobytu, a więc w pewnych sytuacjach możemy stracić nawet całą dobę. Do plusów jazdy autokarem należy to, że możliwe są przystanki po drodze, w trakcie których przewodnik pokaże nam jakieś ciekawe miejsca. Tym samym zobaczymy nieco więcej aniżeli tylko to, co czeka nas na miejscu.

Współcześnie używane pojazdy są nowoczesne i wygodne, dysponują również podstawowym węzłem sanitarnym, co ogranicza konieczność urządzania postojów.